Kurumsal Tanıtım Filmi

KURUMSAL TANITIM FİLMİ VE FİYATLARI

Kurumsal tanıtım filmleri; dijital dünyada, markanıza, firmanıza kurumsal bir kimlik kazandırmak, reklamınızı yapmak ve en önemlisi tanınırlığınızı artırmak için yeni kartvizitleriniz oldu.

Tanıtım videoları, günümüzde, yüksek prodüksiyon maliyetleri, geniş ekipler ve çokça ekipmanlar gerektirmeden üretiliyor.

Biz, BarkoFilm Medya Prodüksiyon olarak, işletmeniz, şirketiniz veyahut markanız için, kurumsal tanıtım filmi, “teaser”, tanıtım videosu hizmetleri sunuyoruz.

Peki, nedir bu tanıtım filmi? Ve nasıl hazırlanır? Fiyat teklifi almadan önce kurumsal tanıtım filmi çalışmalarımızı ve bu süreci peyderpey anlatalım. Son bölümde de siz değerli firmamıza Tanıtım Filminiz için nasıl bir yol çizeceğimiz hakkında bilgi verelim.

Tanıtım filmi fiyatları, her projede farklı fiyatlandırılmaktadır.

TANITIM FİLMİ HAZIRLAMA SÜRECİ

  1. İlk Görevimiz: Nasıl Bir Video İstiyoruz?

Tanıtım filmi sürecinde, karar vermemiz gereken en önemli husus, “nasıl bir video istiyoruz?” Videomuz hangi mecralarda yayınlanacak? Ne kadar uzunlukta olmalı? Firmanızın öne çıkarmak istediğiniz özellikleri neler?

Bütçemizi belirlemeniz, süreci hızlandıracaktır. Ancak yine de tanıtım filmi fiyatları bölümümüzde, fiyatlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Belirlediğimiz bütçe tabii ki hayallerimizi kısıtlamamıza yol açmayacaktır.

Doğru kararlar vermek, vaktimizi doğru kullanmamızı ve iyi bir video üretmemizi sağlayacaktır. Her şeyden önemlisi, bu süreç dâhilinde ortaya çıkacak tanıtım filmi sizin memnuniyetinizi kazandıracaktır.

  1. Tanıtım Filminizin Ön Hazırlık Süreci

Nasıl bir video istediğimize karar verdikten sonra, Tanıtım filminizin “pre-production” yani yapım öncesi sürecinde: Çekim süremize, çekim mekânımıza (mekânlarımıza) ve çekim günümüze karar veriyoruz. Yani, tanıtım filmi çekim programı hazırlıyoruz.

Tanıtım filmi çekim programı belirledikten sonra çekim üzerinde etüt yapıyoruz. Hangi ekipmanları kullanmalıyız? Günün hangi saati çekim yapmalıyız? Siz hangi saatler ve hangi günler çekim için müsait olursunuz? Tüm bu sorulara cevap verdikten sonra, bütçemiz doğrultusunda, ışık, ses ve görüntü konusuna karar veriyoruz.

Hazırladığımız çekim senaryosu, çekim planı ve story board sonucunda hazırladığımız çekim programı, bizim yol göstericimiz aynı zamanda bizi yönlendiren rehberimiz. Bu yüzden diyebiliriz ki: İyi bir tanıtım filmi, verimli bir pre-production süreci gerektirir. Bu yüzden acele etmeden, hemen çekime başlamamak ve çekim öncesi etüt yapmak önemlidir.

  1. Tanıtım Filminizin Yapım Süreci

Belirlediğimiz zaman ve mekânda, belirlediğimiz süre boyunca çekim yapıyoruz. Bu noktada tanıtım filmimizin çekim süresini en verimli şekilde kullanmaya ve bu doğrultuda hazırlıklarımızın eksiksiz olmasına özen gösteriyoruz.

  1. Tanıtım Filminizin Montaj Süreci

Sıra, Tanıtım filmimizi çektikten sonra, “post-production” yani çekim sonrası aşamasına geliyor. Elimizdeki görüntüleri, kurgulamamız için önceden belirlediğimiz zamanda montajımızı bitirip kullanacağımız müziğe veya seslendirmeye karar veriyoruz. Çekim sonrası süreci sadece görüntüleri değil sesi de kapsamaktadır.

Tanıtım filmi, montaj sürecinden kısaca bahsetmek gerekirse, çektiğimiz planların, sahnelerin dizilimini yaparız, bu videonun rengiyle, pozlamasıyla, ışığıyla ilgili ayarlamaları, dengelemeleri yaparız, defalarca üstünden geçip sonucun çok iyi olmasına ve bizi tatmin etmesine özen gösteririz.

Eğer videoda değiştirmek istediğiniz “ufak, tefek” hususlar varsa, size 2 revizyon veriyoruz. Tanıtım filmi fiyatlarında da değineceğimiz gibi bu revizyon süreci, tanıtım videosu yapım sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus.

  1. Teslim Süreci

Tanıtım filmimizin tamamen hazır hale getirilip ve size teslim edilme sürecidir.

 

  1. Tanıtım Filmi Fiyatları

Kullandığımız ekipman, ekip büyüklüğü, çekim süresi fiyatları değiştirebilir. Siz Değerli Firmamıza sunacağımız çekim programı ve bütçe aşağıdaki gibidir.

A-Çekim Programı

Çekim Süresi: 8 Saat (Gerekli görüldüğünde eksiklikler tamamlanması amacıyla + 4 Saat)

Çekim Ekipmanları: Kamera, Işık ve Ses Ekipmanları

Havadan Çekim: İstenildiği takdirde Valilik ve Emniyet Müdürlüğünden gerekli izinler. (*)

Metin Çevrisi: 3-5 Gün

Seslendirme: Her Dil için 1 Gün

Video Süresi: 3-5 Dakika

Video Kurgusu: 1 Hafta (1-2 Revizyon Hakkı ile 10 Gün)

B-Bütçe

                Çekim Ekibi, Çekim Ekipmanları, Havadan Çekim*, Metin Çevirisi, Seslendirme, Pre-Pruduction, Post-Pruduction,  Montaj & Kurgu ve teslim.

TOPLAM ÜCRET: ............. + KDV

*SHGM tarafından Havalimanına 9 KM mesafelerde uçuşlar için özel izin gerekmektedir bu nedenle, Valilik ve Emniyet Müdürlüğü İzni Gerekmektedir.
  1. Ödeme Şekli

- Fiyatlarımıza KDV dâhil değildir.

- Nakit ödemelerde % 5 indirim yapılır.

- Toplam ücretin %50’si peşin alınır. Geri Kalan kısım Tanıtım Filminin sonlandırılıp Teslim edilmesiyle beraber ödenir.